Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»XIX Niedziela zwykła

XIX Niedziela zwykła

9 sierp­nia 2020

1.Cieszymy się z obec­ności pośród nas Ikony Matki Bożej Chełm­skiej. To szczególny dla nas czas, w roku 100 lecia naszej parafii. To czas wdz­ięczności za naszą wspól­notę, czas mod­l­itwy i zaw­ierzenia Matce Bożej naszego życia. Dziękuję ks. Dziekanowi Andrze­jowi Stern­ikowi za tę inic­jatywę i za dzisiejszą obec­ność pośród nas, za wygłos­zone słowo i za wszelką pomoc jakiej udziela mi i naszej parafii.

2.Matka Boża będzie u nas goś­ciła przez cały dzień. Zapraszam po połud­niu na oso­bistą mod­l­itwę. Naw­iedze­nie zakończymy mod­l­itwą różań­cową o godz. 20.15, Zaw­ierze­niem i Apelem Jasnogórskim. Zachę­cam do składa­nia intencji, które będą odczy­ty­wane pod­czas różańca. Składamy intencje za osoby żywe.

3.Dziękuję także Panu Luc­janowi i całej scholii za obec­ność, posługę śpiewu i wspólną modlitwę.

4.W czwartek 13 dzień miesiąca. Różaniec fatim­ski o godz. 17.30 i msza święta. Serdecznie zapraszam.

5.W piątek 14 sierp­nia o godz. 18.00 w przed­dzień odpustu parafi­al­nego msza święta w koś­ciele za wszys­t­kich zmarłych spoczy­wa­ją­cych na naszym cmen­tarzu. Po mszy św. wyruszymy z pro­cesją na cmen­tarz pole­ca­jąc w mod­l­itwie Koronki do Bożego Miłosierdzia naszych zmarłych. /​kartki wypominkowe, które są wyłożone na bocznych ołtarzach, składamy do przy­go­towanej puszki do czasu rozpoczę­cia mszy świętej/.

6.Bardzo proszę o porządki na cmen­tarzu z zachowaniem ele­men­tarnej seg­re­gacji. /​szkło, plas­tik, odpady zielone i sztuczne wieńce/…/

7.W sobotę Uroczys­tość Wniebowz­ię­cia NMP, nasz parafi­alny odpust i uroczyste obchody 100. lecia naszej parafii. Msze święte o godz. 8.30 i główna za parafian pod prze­wod­nictwem ks. Biskupa o godz.11.30 zakońc­zona pro­cesją eucharysty­czną. Na każdej mszy poświęce­nie zbóż, ziół i owoców. Zaplanowane jest również wprowadze­nie na urząd nowego proboszcza.

8.W tym roku z powodu koron­awirusa nie będzie kier­maszu ciast, ale będzie kier­masz książek, które zostały po naszym zmarłym ks. Pro­boszczu Jacku. Ofi­ara za książkę to dowolna ofi­arą, którą trak­tu­jemy jako cegiełkę na remonty naszego kościoła.

9.Jako pamiątka 100 lecia naszej parafii został wydany dzięki uprze­j­mości bardzo życ­zli­wych ludzi, podręczny śpiewnik, z którego będziemy korzys­tać pod­czas mszy świę­tych. Dowolną ofi­arę za śpiewnik również potrak­tu­jemy jako cegiełkę na rzecz naszej parafii.

10.Bardzo proszę strażaków o uroczystą asystę pod­czas Odpustu.

11.Piętnasty sierp­nia to również święto państ­wowe, w tym roku 100 rocznica Bitwy Warsza­wskiej i Dzień Wojska Pol­skiego. Mod­limy się za naszą Ojczyznę. Pamię­ta­jmy również o wywiesze­niu flagi na naszych domach.

12.W związku z Odpustem bardzo proszę o pomoc w porząd­kach na cmen­tarzu i przy koś­ciele /​wykosze­nie trawy/​Mam świado­mość, że trwają żniwa, ale może z jedną godzinkę da się wygospo­darować. Im więcej nas przyjdzie tym szy­b­ciej uporząd­ku­jemy teren. Pro­ponuję czwartek 13 sierp­nia na godz. 9.00.

13. Zachę­cam do sięg­nię­cia po prasę katolicką.

14.Bóg zapłać za ofi­ary składane na tacę czy indy­wid­u­al­nie na rzecz parafii. Ostat­nio złożono bez­imi­en­nie 2 x po 100 zł.

15​.Za tydzień puszka na pomoc mieszkań­com Bejrutu po tragedii jak się tam wydarzyła.

16.Ks. Arcy­biskup przy­pom­ina o obow­iązku zakry­wa­nia nosa i ust pod­czas nabożeństw.

17. Zapowiedzi: Kon­rad Mateusz Biela z par. Klesztów i Ewelina Soroczyńska z par. Doro­husk zapowiedź I.

18.Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

INTENCJE MSZY ŚWIĘ­TYCH 916 sierp­nia 2020 r.

Niedziela 9 sierp­nia, 19 niedziela zwykła

8.30 + ks. Jacek Bartecki /​6 mc /​od parafian/