• kosciol www
  • DSC 0120
  • DSC 0117

Ogłoszenia dusz­paster­skie XIX niedziela w ciągu roku 11 sierp­nia 2024

1.Dzisiaj na cmen­tarzu o godz. 16.00 rozpoczniemy mod­l­itwę wypominkową, a o godz. 17.00 mszę świętą za naszych blis­kich zmarłych, których już nie ma pośród nas.

2.We czwartek 15 sierp­nia Uroczys­tość Wniebowz­ię­cia NMP, nasz parafi­alny Odpust. Msze św. w koś­ciele o godz. 8.30 i 12.00 zakońc­zona pro­cesją eucharysty­czną. Od godz. 11.30 będziemy mogli przy­go­tować się do Eucharys­tii słucha­jąc kon­certu parafi­anej scholii „Iskra” ze Żmudzi.

3.Na mszach św. bło­gosław­ieństwo ziół, kwiatów i owoców.

4.Po zakończe­niu Mszy św. zapraszam serdecznie wszys­t­kich parafian i gości na fes­tyn. Na poczęs­tunek w postaci grochówki, kier­masz ciast upiec­zonych przez tute­jsze gospo­dynie, będzie lote­ria. Dochód przez­naczamy na remonty naszej zabytkowej świą­tyni. Spotkanie będzie nam umi­lał zespół muzy­czny JAK– Band. Przewidziane są też atrakcje dla dzieci /​sztukmistrz/​. Będzie też stoisko misyjne, aby wesprzeć Ośrodek Jeevo­daya w Indi­ach , gdzie leczy się osoby chore na trąd.

5.15 sierp­nia samo­chody parku­jemy na boisku.

6.Strażaków proszę o udział w uroczys­toś­ci­ach odpus­towych i procesji.

7.Dziękuję wszys­tkim, którzy robiąc porządki na cmen­tarzu składają śmieci w wyz­nac­zonych miejscach. /…/

8.Za 2 tygod­nie w niedzielę 25 sierp­nia w Żmudzi Dziękczynie­nie za zebrane plony. Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 Uroczystą Mszą świętą dziękczynną. Czu­jmy się zaproszeni na te uroczys­tości. Uczmy się wdz­ięczności i Panu Bogu i ludziom.