• kosciol www
  • DSC 0234
  • DSC 0120
  • DSC 0117

UROCZYS­TOŚĆ ZESŁA­NIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 maja 2024 r.

W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy:: w poniedzi­ałek NMP Matki Koś­cioła, we wtorek św. Jana Nepo­mu­cena, we czwartek Jezusa Chrys­tusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto, w piątek NMP Wspo­moży­cielki Wiernych, a przyszła niedziela to niedziela Najświęt­szej Trójcy.

1. Przeży­wamy dzisiaj Uroczys­tość Zesła­nia Ducha Świętego, Dzień Pięćdziesiąt­nicy, która kończy czas wielkanocny.

2. Jutro święto Najświęt­szej Maryi Panny Matki Koś­cioła. Msza święta o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.40. Na Odpust do Brzeźna zaprasza ks. Marek na godz. 12.00. W przyszłą niedzielę Odpust w Dorohusku.

6. Powoli przy­go­towu­jemy się do Uroczys­tości Bożego Ciała. O przy­go­towanie ołtarzy w tym roku proszę :

I Dębowy Las

II Klesztów

III Stanisławów

IV Dryszczów

- Strażaków proszę o obsługę pro¬cesji.

- Zapraszam również dziew¬czynki do sypa¬nia kwiatków. Próba w przyszłą niedzielę 26 maja po mszy św. z godz. 11.30.

7. Msza św. roczni­cowa I Komu­nii świętej dzieci z klasy IV będzie 9 czer­wca o godz. 11.30. Spotkanie i spowiedź dla dzieci i blis­kich w piątek 7 czer­wca o godz. 16.00.

8. Prasa katolicka./ nowy nr Goś­cia Niedziel­nego Extra /​14 zł./

9. Dziękuję P. Zdzisła­wowi Wita­m­borskiemu za wyko­nanie i mon­taż nowej tabl­icy ogłoszeniowej przy dzwon­nicy. W mon­tażu poma­gał P. Jacek Grobel.

10. Dziękuję za pomoc w porząd­kach na cmen­tarzu P. Krystynie Dudas.

11. Grat­u­lu­jemy naszym strażakom zaję­cia II miejsca w gmin­nych zawodach strażackich.

12. 8 czer­wca w Żmudzi odbędzie się zlot moto­cyk­lowy. Wszys­t­kich miłośników jed­nośladów zaprasza ks. pro­boszcz Artur. Rozpoczę­cie o godz. 10.00 Mszą świętą w intencji uczestników.