XXXI niedziela w ciągu roku 5 listopada 2023

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: we czwartek Rocznica Poświęce­nia Bazy­liki Lat­er­ańskiej, święto, w piątek św. Leona Wielkiego papieża, w sobotę św. Marcina z Toures.

2.Od jutra rozpoczy­namy mod­l­itwę za zmarłych – wypominki. O godz. 16.15. różaniec wypominkowy, a o godz. 17.00 msza święta za pole­conych w wypominkach.

3.W sobotę 11 listopada będziemy przeży­wali Święto Niepodległości. O godz. 8.45 zgro­madz­imy się przy Pom­niku Niepodległości. Zostanie pod­nie­siona flaga państ­wowa, odśpiewamy Hymn państ­wowy i złożymy kwiaty. O godz. 9.00 rozpoczniemy Mszę świętą spra­wowaną w intencji Ojczyzny. Po jej zakończe­niu kon­cert pieśni patri­o­ty­cznych w wyko­na­niu Zespołu JAK – Band. Nie zapom­ni­jmy o wywiesze­niu na naszych domach flagi państwowej.

4.W niedzielę 19 listopada z okazji 250 rocznicy poświęce­nia naszego koś­cioła będziemy goś­cili w naszej parafii ks. Abp. Stanisława Budzika. Dzień kon­sekracji to bardzo ważne wydarze­nie, które przy­pom­ina nam o obec­ności Pana Boga wśród swo­jego ludu w widzial­nym znaku — świą­tyni. Do tego wydarzenia chcemy przy­go­tować się przede wszys­tkim duchowo. Dlat­ego od czwartku 16 listopada do soboty 18 listopada będzie głos­zone słowo Boże. Niech nasza obec­ność będzie wyrazem naszej wiary i wdz­ięczności za miejsce naszej mod­l­itwy, za nasz kościół.

5.Bóg zapłać się za ofi­ary składane na potrzeby naszej parafii, za dzisiejszą tacę inwest­y­cyjną. Za tydzień taca seminarium.

6.W piątek odbył się pogrzeb Hen­ryka Urbańskiego ze Żmudzi /​Wieczny odpoczynek…/