PRZEMIE­NIE­NIE PAŃSKIE 6 sierp­nia 2023

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: we wtorek wspom­nie­nie św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /​Edyty Stein/​we czwartek święto św. Wawrzyńca, a w piątek wspom­nie­nie św. Klary.

2.W przyszłą niedzielę 13 sierp­nia dzień fatim­ski. Różaniec odmówimy o godz. 11.00.

3.W przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 11.30 na krótkie spotkanie zapraszam te osoby, które zgłosiły się do pomocy przy festynie.

4.W przyszły poniedzi­ałek 14 sierp­nia mod­limy się za naszych blis­kich zmarłych. O godz. 17.15 różaniec wypominkowy i o godz. 18.00 msza św. za pole­conych w wypominkach. Kartki wypominkowe wyłożone są przy wyjś­ciu z kościoła.

5.Kwiaty do deko­racji wokół koś­cioła można przynieść w poniedzi­ałek 14 sierp­nia aby były świeże na odpust. Każda miejs­cowość będzie miała przy­go­towany wazon, do którego wkładamy kwiaty.

6.Przed Odpustem robiąc porządki na cmen­tarzu proszę o właś­ciwą seg­re­gację śmieci.

7.W przyszłą niedzielę będzie ksiądz gość. Zachę­cam do sko­rzys­ta­nia ze spowiedzi. Odpust to nie kra­marze czy fes­tyn, ale to mod­l­itwa i uzyskanie odpustu, który ofi­aru­jemy za siebie czy za osobę zmarłą. A do tego jest potrzebna łaska uświę­ca­jąca i przyję­cie Komu­nii Świętej.

8.W środę o godz. 11.00 jest planowany pogrzeb Doroty Her­but pochodzącej z parafii Żmudź