XIX niedziela w ciągu roku 13 sierp­nia 2023

1.Jutro 14 sierp­nia w przed­dzień naszego parafi­al­nego odpustu mod­l­itwą oga­r­ni­amy parafian, których już nie ma pośród nas. Różaniec z mod­l­itwą wypominkową o godz. 17.15. O godz. 18.00 msza święta.

2.We wtorek 15 sierp­nia Uroczys­tość Wniebowz­ię­cia NMP, nasz parafi­alny Odpust i dziękczynie­nie w 250 rocznicę kon­sekracji naszego koś­cioła. Msze św. w koś­ciele o godz. 8.30 i 12.00 zakońc­zona pro­cesją eucharysty­czną. Na mszach św. bło­gosław­ieństwo ziół, kwiatów i owoców. Po zakończe­niu Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam serdecznie wszys­t­kich parafian i gości na fes­tyn. Będzie kier­masz ciasta upiec­zonego przez tute­jsze gospo­dynie – w tym roku króluje szar­lotka, będzie lote­ria, gdzie wygrywa każdy los. Będzie też można nabyć lokalne pro­dukty min. miód z klesz­towskiej pasieki, ogórki kon­ser­wowe oraz prozdrowotne kro­ple /​z zielonego orzecha, cytryny, z kwiatu bzu czarnego, wiśni, truskawki, czarnej porzeczki /​to z piwniczki proboszcza/​Na rocznicę 250 lat kon­sekracji koś­cioła zostało przy­go­towanych 250 unika­towych babeczek. Wszelki dochód przez­naczamy na remonty naszej zabytkowej świą­tyni i otoczenia. Spotkanie będzie nam umi­lał zespół muzy­czny JAK– Band. Wszys­t­kich uczest­ników Odpustu zapraszam na mały poczęs­tunek. Przewidziane są też atrakcje dla dzieci.

3.15 sierp­nia od pier­wszej mszy św. samo­chody parku­jemy na boisku.

4.Strażaków proszę o udział w uroczys­toś­ci­ach odpus­towych i o zabez­piecze­nie procesji.

5.Dziękuję Pani Tere­sie Białowąs i Krystynie Dudas za piękne kwiaty, które zdo­bią koś­ciół, a Pani Joli Bureć za ułoże­nie buki­etów. I dziękuję wszys­tkim, którzy przyniosą kwiaty dla uczczenia Matki Bożej. Dziękuję Kamilowi Brylewskiemu za kosze­nie trawy przy koś­ciele i na cmentarzu.

6.Dziękuję wszys­tkim, którzy robiąc porządki na cmen­tarzu składają śmieci w wyz­nac­zonych miejscach. /…/

7.Za tydzień taca przez­nac­zona na Pro­gramy Pomo­cowe Caritas.

8.Za tydzień w niedzielę 20 sierp­nia w Żmudzi Dziękczynie­nie za zebrane plony. Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 Uroczystą Mszą świętą dziękczynną. Czu­jmy się zaproszeni na te uroczys­tości. Uczmy się wdz­ięczności i Panu Bogu i ludziom.