XVII Niedziela zwykła

30 lipca 2023 r.

1.We wtorek rozpoczy¬namy sier¬pień, miesiąc wielu sym¬bol¬icznych dat i wydarzeń związanych z his¬torią naszej Ojczyzny. To również miesiąc, w którym jesteśmy zaproszeni do pod¬ję¬cia absty¬nencji od alko¬holu i mod¬l¬itwy za Ojczyznę.

2.Zachęcam do pod¬ję¬cia absty¬nencji, jeśli nie na miesiąc to nawet na tydzień czy na kilka dni. Każdy trud pod¬jęty z miłości jest darem miłym Bogu. Osoby pode¬j¬mu¬jące absty¬nencję zostaną wpisane do Księgi Trzeź-​wości. Deklaracje są wyłożone przy wyjś­ciu z koś­cioła. Wypełnione składamy do puszki w kracie.

3. We wtorek 1 sierp­nia przy¬pada rocznica wybuchu Pow¬sta¬nia Warsza-​wskiego. Pamię¬ta¬jmy o wszys¬t¬kich ofi¬arach II wojny świa¬towej, o mod¬li-twie za wszys¬t¬kich, którzy odd¬ali życia w obronie Ojczyzny.

4. W przyszłą niedzielę 6 sierp­nia przeży­wamy Święto Przemie¬nienia Pańskiego.

5.W tym tygod¬niu I czwartek, piątek i I sob¬ota miesiąca. W czwartek ado-​racja od godz. 16.00. W piątek spowiedź od 16.30.

6.Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00

7. Za dwa tygod¬nie 15 sierp¬nia nasz Odpust Parafi¬alny. Podob­nie jak w roku ubiegłym proszę, aby każda z miejs¬cowości przy¬go¬towała bukiet kwiatów, który pod¬kreśli charak¬ter tej Uroczys¬tości. /​Matki Bożej Zielnej/​. Będą przy¬go¬towane pod¬pisane pojem­niki z wodą, do których już w poniedzi­ałek 14 sierp¬nia będzie można przynosić kwiaty.

9. Msza święta za zmarłych w przed¬dzień odpustu w poniedzi­ałek 14 sierp­nia o godz. 18.00 . Będzie poprzed¬zona mod¬l¬itwą wypominkową o godz. 17.15. Po mszy św. pro¬cesja na cmen¬tarz z mod¬l¬itwą za zmarłych.

10. Dziękuję za zgłoszenia upieczenia szar­lotki. W dal­szym ciągu oczekuję na zgłoszenia do pomocy przy fes­tynie parafialnym.

11. We czwartek odbył się pogrzeb śp. Leona Wierzbick­iego z Lip­inek. /​Wieczny odpoczynek…/