XVI Niedziela zwykła 23 lipca 2023 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w poniedzi­ałek św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Apos­toła i wspom­nie­nie św. Krzysztofa, w środę św. Joachima i Anny — rodz­iców NMP, a w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza

2.Dzisiaj po każdej mszy św. bło­gosław­ieństwo kierow­ców i pojazdów mechan­icznych. Ofi­ary składane przy bło­gosław­ieńst­wie jak co roku przez­nac­zone na Miva Pol­ska – orga­ni­za­cję, która wspiera zakup środ­ków trans­portu dla misjonarzy.

3.To ostatni tydzień zapisów na Pieszą Piel­grzymkę na Jasną Górę. Bóg zapłać tym, którzy wspier­ają fun­dusz piel­grzymkowy „ Idę z Tobą”.

4.Zbliża się sier­pień, miesiąc kiedy pode­j­mu­jemy dar absty­nencji od alko­holu. Jak w ubiegłym roku można złożyć swój dar absty­nencji wpisu­jąc się do księgi trzeź­wości /​miesiąc, 2 tygod­nie, tydzień, dzień./ Deklaracje są wyłożone w przed­sionku koś­cioła. Po wypełnie­niu składamy do skar­bonki na kracie.

5.Dziękuję Panu Andrze­jowi Grzy­wnie za wywiezie­nie gruzu po remon­cie ogrodzenia i Pani Marii Niegodzie, która pomogła w porząd­kach na cmentarzu.

6.Zostały odnowione 2 bramki w murze koś­cioła. Dziękuję za to P. Mieczysła­wowi Chomiakowi.

7.Zostały też wywiezione śmieci z cmen­tarza. Kole­jne tony, spowodowane przede wszys­tkim betonem jaki wyrzu­cany jest ze sztucznymi kwiatkami. Zbliża się czas porząd­ków przed odpustem. Uprasza się o właś­ciwą seg­re­gację śmieci.

8.W dal­szym ciągu czekam na zgłoszenia do pomocy przy fes­tynie parafialnym.