16 lipca 2023 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w sobotę święto św. Marii Magdaleny.

2.W przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej mszy św. bło­gosław­ieństwo kierow­ców i pojazdów mechan­icznych /​25 lipca wspom­nie­nie św. Krzysztofa/​. Ofi­ary składane przy bło­gosław­ieńst­wie jak co roku przez­nac­zone na Miva Pol­ska – orga­ni­za­cję, która wspiera zakup środ­ków trans­portu dla misjonarzy.

3.Trwają zapisy na Pieszą Piel­grzymkę na Jasną Górę. Bóg zapłać tym, którzy wspier­ają fun­dusz piel­grzymkowy „ Idę z Tobą”.

4.Zapowiedzi przedślubne: Hubert Tatys i Beata Katarzyna Brylewska oboje parafii tute­jszej zapowiedź II.

5.Powoli przy­go­towu­jemy się do naszego Odpustu parafi­al­nego. Przy­pomnę, że w tym roku obchodz­imy piękny jubileusz 250 lat poświęce­nia /​dawniej konsekracji/​naszego koś­cioła. Miało to miejsce 13 listopada 1773 r. Jako, że to jest listopad, więc radosne świę­towanie prze­niesiemy na dzień odpustu, a samą datę poświęce­nia obe­jdziemy na sposób liturgiczny.

6.Oczywiście wszys­tko będzie zależało od naszego wspól­nego zaan­gażowa­nia. Zachę­cam więc do zgłasza­nia się osób, które chci­ałyby się włączyć w orga­ni­za­cję naszego święta w dzień odpustu./ np. pomoc w kier­maszu, loterii, deko­racji itp./ Proszę o zgłaszanie się do 30 lipca.

7.Jak co roku planu­jemy kier­masz ciast. W tym roku trochę w innej for­mule. Zro­bimy święto szar­lotki. Osoby, które chci­ałyby upiec szar­lotkę wg włas­nego przepisu /​a rodza­jów szar­lotek jest wiele/​proszę również o zgłosze­nie tego do 30 lipca.

8.Powoli następuje zgłaszanie deklaracji o przyp­isanie dys­po­nen­tów do poszczegól­nych grobów oraz sprawdze­nie praw­idłowości wyko­nanych zdjęć. Przy­pom­i­nam, że deklaracje można składać w kance­larii parafi­al­nej w godz­i­nach urzę­dowa­nia /​od wtorku do piątku pół godziny po wiec­zornej mszy św. lub po wcześniejszym umówie­niu telefonicznym./

9.Zostały zakońc­zone prace przy murze od strony dzwon­nicy /​a gruz nadal leży/