XIV Niedziela zwykła 9 lipca 2023 r.

1.We wtorek 11 lipca obchodz­imy 80 r. „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu i całej Rzezi Wołyńskiej. O godz. 18.00 odpraw­imy mszę świętą w intencji ofiar ludobójstwa, za naszą Ojczyznę i o pojed­nanie między narodami.

2.We czwartek 13 maja Dzień Fatim­ski. Zapraszam na różaniec na godz. 17.30 i mszę św. o godz. 18.00.

3.W przyszłą niedzielę 16 lipca wspom­i­namy NMP z Góry Karmel. W tam­tym roku ponad 40 osób przyjęło szkaplerz NMP. Msza święta o godz. 8.30 będzie odpraw­iona w intencji tych osób. Przy­pom­i­nam, że w każdą I sobotę miesiąca jest spra­wowana msza św. w intencji naszej parafi­al­nej rodziny szkaplerznej. Kto chci­ałby przyjąć szkaplerz w przyszłą niedzielę proszę o zgłosze­nie dzisiaj.

4.Również w przyszłą niedzielę 16 lipca o godz. 15.00 na cmen­tarzu w Doro­husku będzie poświę­cony pom­nik ku uczcze­niu ofiar ‘Rzezi Wołyńskiej” i msza św. w intencji pomor­dowanych. Ks. pro­boszcz serdecznie zaprasza.

5.Trwają zapisy na Pieszą Piel­grzymkę na Jasną Górę. Bóg zapłać tym, którzy wspier­ają fun­dusz piel­grzymkowy „ Idę z Tobą”.