IV Niedziela Adwentu

18 grud­nia 2022 r.

1.Bogu niech będą dzięki za czas naszych rekolekcji, za zasłuchanie w Boże słowo i sakra­ment spowiedzi.

2.W środę 21 grud­nia od godz. 9.00 wiz­yta u chorych. Można jeszcze zgłosić takie osoby.

3.W czwartek o godz. 17.00 zostanie odpraw­iona msza św. w intencji wszys­t­kich, którzy pod­jęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Mija właśnie 9 miesiąc tej mod­l­itwy. Dziękuję wszys­tkim, którzy pod­jęli się tego dzieła. Nową edy­cję tego dzieła rozpoczniemy 25 marca.

4.W piątek 23 grud­nia zapraszam na godz. 16.30 na różaniec w intencji zmarłych parafian w min­ionym roku i wszys­t­kich naszych blis­kich zmarłych. A o godz. 17.00 msza święta za zmarłych. Imiona zmarłych można wyp­isać na kartce wypominkowej.

5.W sobotę Wig­ilia Nar­o­dzenia Pańskiego. Tego dnia zapraszam na ostat­nie roraty na 6.30. Po tej mszy św. będzie możli­wość otrzy­ma­nia światełka betlejemskiego.

6.Wieczorem usiądziemy do wiecz­erzy wig­ili­jnej, która ma wyjątkowy, religi­jny charak­ter. To pamiątka tej nocy, w której nar­o­dził się Jezus Chrys­tus. Wiecz­erzę rozpoczy­namy wspólną mod­l­itwą, odczy­tu­jemy frag­ment Ewan­gelii o nar­o­dze­niu Jezusa wg św. Łukasza, dzie­limy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, dzięku­jemy za otrzy­mane dobro, daru­jemy sobie krzy­wdy i urazy, spoży­wamy pokarmy i śpiewamy kolędy(…)

7.Pasterka w kapl­icy o godz. 22.00 a w koś­ciele o 24.00.

8.Msze święte w Boże Nar­o­dze­nie i w św. Szczepana o godz. 8.30, 10.00 i 11.30.

9.Są jeszcze do naby­cia świece Wig­ili­jnego Dzieła Pomocy Dzieciom — Car­i­tas na stół wigilijny.

10.Prasa katolicka.

11.W czwartek odbył się pogrzeb śp. Marka Gruszczyńskiego z Klesz­towa. /​Wieczny odpoczynek…/

Niech Boże bło­gosław­ieństwo towarzyszy nam w przeży­wa­niu ostat­niego tygod­nia adwentu i tajem­nicy Wcie­le­nia Bożego Syna.