III Niedziela Adwentu - GAUDETE

11 grud­nia 2022 r.

1.Przeżywamy III niedzielę adwentu. Nosi ona nazwę Gaudete – radu­j­cie się - bo przyjś­cie Pana jest bliskie.

2.W piątek i w sobotę rekolekcje adwen­towe w naszej parafii. Czas słucha­nia słowa Bożego i nawróce­nia serca czego wyrazem jest przys­tąpi­e­nie do spowiedzi świętej. To bezpośred­nie przy­go­towanie do Uroczys­tości Nar­o­dzenia Pańskiego.

3.W piątek msze święte z nauką rekolek­cyjną o 9.00 i 17.00 w koś­ciele, a o 11.00 w kapl­icy. W sobotę dzień spowiedzi od 8.30 i 16.30 w koś­ciele, a od 10.30 w kaplicy.

4.Proszę też o zgłaszanie tych, którzy nie mogą dotrzeć do koś­cioła, aby się wyspowiadać i przyjąć Komu­nię świętą. Wiz­yty domowe będą w środę 21 grud­nia od godz. 9.00.

5.Są jeszcze do naby­cia świece Wig­ili­jnego Dzieła Pomocy Dzieciom — Car­i­tas na stół wigilijny.

6.Potrzebne są 23 nieduże choinki do szopki /​wąskie/​. Gdyby ktoś chciał ofi­arować to proszę o kontakt.

7.W przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 11.30 będzie można otrzy­mać Betle­jem­skie światełko pokoju. Proszę przynieść lam­pi­ony, aby wziąć i prze­chować ten szczególny znak obec­ności Chrys­tusa, aby od niego zapalić świece na wig­ili­jnym stole.

8.Bóg zapłać za składane ofi­ary na tacę czy indy­wid­u­al­nie. Ostat­nio złożono bez­imi­en­nie 2 x 200 zł. Z tydzień zbierzemy grud­niową tacę inwestycyjną.

9.Dzisiaj można złożyć ofi­arę do puszki na Wig­ili­jne Dzieło Pomocy Dzieciom.

10.Dziękuję wszys­tkim, którzy przynieśli dary, aby wesprzeć Bank żywności i Paczuszkę dla maluszka.

Niech Pan Bóg napełni nasze serca radoś­cią i bło­gosławi na nowy tydzień i na czas naszych rekolekcji.