II Niedziela Adwentu

4 grud­nia 2022 r.

1. Przeży­wamy II niedzielę adwentu, a zarazem I niedzielę miesiąca.

2. W czwartek Uroczys­tość Niepokalanego Poczę­cia NMP. Msze święte o godz. 8.30 w koś­ciele i 10.00 w kapl­icy. Taca z tego dnia przez­nac­zona na Fun­dusz Ochrony Życia.

3. W Uroczys­tość Niepokalanego Poczę­cia NMP swoje dzieło mod­litewne rozpocznie utwor­zona Mar­garetka czyli mod­l­itwa za kapłana. Zapisane osoby proszę jeśli to możliwe o przy­by­cie na mszę św. o godz. 8.30.

4. Tego dnia od godz. 12.00 do 13.00 Godz­ina Łaski. Matka Boża pod­czas objaw­ień powiedzi­ała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grud­nia, w połud­nie obchod­zono „Godz­inę łaski dla całego świata”. Dzięki mod­l­itwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Jest moim życze­niem, aby ta Godz­ina była rozpowszech­niona. Wkrótce ludzie poz­nają wielkość tej Godziny łaski”. Zapraszam na mod­l­itwę do koś­cioła. Będzie to ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu w ciszy.

5. Dzisiaj zostaną pobło­gosław­ione opłatki. Dobrym zwycza­jem jest przyję­cie opłatka na białym talerzu i postaw­ie­nie go w god­nym miejscu, gdzie będzie czekał aż do Wig­ilii. Rad­nych proszę o rozniesie­nie opłatków do domów naszej parafii. Złożone ofi­ary przez­naczymy na zakup elek­trycznych dzwonów /​kurantów/​ do naszego kościoła.

6. Zapraszam na roraty w sobotę na godz. 6.30.

7. W zakrys­tii są do naby­cia świece Wig­ili­jnego Dzieła Pomocy Dzieciom Car­i­tas na stół wigilijny.

8. Jak ogłasza­łem w ubiegłą niedzielę, adwent to czas czynienia dobra, wspiera­nia różnych dzieł chary­taty­wnych. Na pewno niek­tórzy mają już swoje wybrane dzieła, które wspier­ają. Dla tych, którzy nie mają, a chcieliby włączyć się w jakieś dzieło pro­ponuję dwa:

· Wspar­cie banku żywności /​przyniesie­nie żywności o długim ter­minie ważności /​cukier, mąka, kasze, makarony, kon­serwy, olej/

· Paczuszka dla maluszka, to wspar­cie Fun­dacji Małych Stópek, która zaj­muje się udzielaniem pomocy matkom oczeku­ją­cym nar­o­dzin dziecka i po nar­o­dz­i­nach, które są w trud­nej sytu­acji, wspier­ają Domy Samot­nych Matek /​ artykuły higien­iczne do pielę­gnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szam­pony i oliwki/​lub pomoc finansowa.

9. Sięg­ni­jmy po prasę katolicką.

10.Bóg zapłać za składane ofi­ary na potrzeby parafii i całego koś­cioła powszech­nego. Ofi­arę 50 zł. złożył Dar­iusz Domańczuk. Dzisiaj zbier­ane są ofi­ary do puszki na Pomoc Koś­ciołowi na Wschodzie.

11.Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dni­ach 1617 grudnia.

12.Dzisiaj wybory do rady parafialnej.

Na niedzielę i drugi tydzień naszej adwen­towej drogi niech nam wszys­tkim Pan Bóg błogosławi.