I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022 r.

1.Dzisiaj rozpoczy­namy w Koś­ciele nowy rok litur­giczny. Przeży­wamy go pod hasłem „ Wierzę w Koś­ciół Chrys­tu­sowy”. Pier­wszym okre­sem nowego roku jest Adwent. Jezus Chrys­tus przy­chodzi, aby dać światu pokój, którego nic nie zach­wieje. To na Niego czekamy w Adwen­cie. Ten czas można przeżyć tak jak każdy inny, bez wysiłku czy reflek­sji duchowej. A można spróbować inaczej.

2.Pierwsza rzecz to RORATY, msza św. o świcie o Najświęt­szej Maryi Pan­nie. Razem z Maryją oczeku­jemy przyjś­cia Jezusa. Na roraty zapraszam w soboty o godz. 6.30. Przyjdźmy na nie z lampionami.

3.Druga rzecz to rekolekcje adwen­towe - są zaplanowane na 16 i 17 grudnia.

4.Trzecia rzecz to zdrapki adwen­towe. Są jeszcze do wzię­cia przy wyjś­ciu z kościoła.

5.Adwent to czas czynienia dobra. Pewne propozy­cje do włączenia się w dzieła chary­taty­wne oprócz naby­cia świecy zapro­ponuję w przyszłą niedzielę.

6.W tym tygod­niu 1. czwartek, 1. piątek i 1. sob­ota miesiąca. W I czwartek i w I piątek ado­racja Najświęt­szego Sakra­mentu od godz. 16.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. W I sobotę nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 16.15.

7.Grudniowa wiz­yta u chorych będzie tuż przed Świę­tami we wtorek 21 grud­nia od. 9.00. Proszę zgłaszać chorych.

8.W przyszłą niedzielę będą pobło­gosław­ione opłatki na stół wig­ili­jny. Proszę jeszcze urzę­du­ją­cych Rad­nych o zaniesie­nie ich do naszych rodzin. Będzie można też nabyć świecę Wig­ili­jnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

9.Zostały wywies­zone listy kandy­datów do Rady Parafi­al­nej. Proszę o zapoz­nanie się z nimi. . W razie wąt­pli­wości proszę o kon­takt tele­fon­iczny pod nr 605 61 61 87 od środy.

10.W przyszłą niedzielę wybory do Rady Parafi­al­nej. Proszę przynieść długopis.

11.Msze święte w poniedzi­ałek i wtorek o godz. 18.00.

12.W piątek spotkanie dla kandy­datów do bierz­mowa­nia. Grupa I godz. 18.00 grupa II godz. 19.00.

Niech Boże bło­gosław­ieństwo pomoże nam w owoc­nym przeży­ciu Adwentu.