Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»18 niedziela zwykła

XVIII Niedziela zwykła

1 sierp­nia 2021 r.

1.Rozpoczynamy sier­pień, miesiąc wielu sym­bol­icznych dat i wydarzeń związanych z his­torią naszej Ojczyzny. To również miesiąc, w którym jesteśmy zaproszeni do pod­ję­cia absty­nencji od alko­holu i mod­l­itwy za Ojczyznę.

2.Dzisiaj przy­pada 77 rocznica wybuchu Pow­sta­nia Warsza­wskiego. Pamię­ta­jmy o wszys­t­kich ofi­arach II wojny świa­towej, o mod­l­itwie za wszys­t­kich, którzy odd­ali życia w obronie Ojczyzny.

3.W piątek 6 sierp­nia Święto Przemie­nienia Pańskiego. Msze święte w koś­ciele o 8.30 i w kapl­icy o 10.00.

4.W tym tygod­niu I czwartek, piątek i I sob­ota miesiąca. W czwartek ado­racja od godz. 16.30. W piątek spowiedź od 8.00. W sobotę nabożeństwo o godz. 16.15.

5.Odwiedziny chorych w piątek od godz. 11.30

6.Wyjazd na etap pieszej piel­grzymki na Jasną Górę w niedzielę 8 sierp­nia o godz. 5.00 rano z Górki Chełmskiej.

7.Za dwa tygod­nie 15 sierp­nia nasz Odpust Parafi­alny. W tym roku na prośbę Pani Wójt będzie połąc­zony z Gmin­nymi Dożynkami. Msze św. będą odpraw­iane tego dnia o 8.30 i Suma Odpus­towa z bło­gosław­ieńst­wem wieńców o godz. 12.00. Strażaków proszę o udział we Mszy św. i orga­ni­za­cję procesji.

8.Msza święta za zmarłych w przed­dzień Odpustu w sobotę o godz. 19.00/ była taka prośba/​Podob­nie jak w roku ubiegłym, Mszę św. odpraw­imy w koś­ciele, a po niej prze­jdziemy w pro­cesji na cmen­tarz z mod­l­itwą wypominkową.

9.W dal­szym ciągu przyj­muję zgłoszenia na upiecze­nie ciasta na nasz kiermasz.

10​.Do naby­cia prasa katolicka.

11.Dzisiaj przy wyjś­ciu z koś­cioła można złożyć ofi­arę do puszki dla poszkodowanych przez nawałnice.

12.Niech Pan Bóg wszys­tkim błogosławi.