XVII Niedziela zwykła

25 lipca 2021 r.

1.Dzisiaj z racji wspom­nienia św. Krzysztofa po każdej mszy św. bło­gosław­ieństwo kierow­ców i pojazdów. Przy tej okazji można wesprzeć fun­dusz wspier­a­jący zakup środ­ków trans­portu dla mis­jonarzy, a za tydzień będziemy wspier­ali poszkodowanych pod­czas nawałnic i powodzi.

2.Zostały wyko­nane nowe meble do zakrys­tii. Zachę­cam do obe­jrzenia naszej inwestycji.

3.W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafi­al­nej. Omówiliśmy sprawy związane z Odpustem. W tym roku będzie zor­ga­ni­zowany kier­masz ciast. W związku z tym bardzo proszę o zgłaszanie się osób, które przy­go­tują ciasto. Zgłoszenia przyj­muje proboszcz.

4. Pod­jęliśmy także roz­mowę o inwest­y­c­jach parafi­al­nych i finansach. Parafia jak dotąd posi­ada płyn­ność finan­sową i nie mamy żad­nych długów. Głównym źródłem finan­sowa­nia, oprócz ofiar składanych np. z racji kolędy, poświęce­nia pól czy indy­wid­u­al­nych - są składane przez was ofi­ary na tacę. I za to serdeczne Bóg zapłać. Prowad­zone inwest­y­cje /​jak np. wymi­ana drzwi i okien/​wyma­gają więk­szych środ­ków finan­sowych. Kosz­to­rys wymi­any sto­larki oki­en­nej wynosi 44 000 zł. Połowę tej kwoty po zakończe­niu inwest­y­cji otrzy­mamy z Powiatu po zakończe­niu prac. Pozostałą część, a więc 22 000 zł. pokrywa parafia. Nie ogłaszamy żad­nej dodatkowej zbiórki, ale jedna z niedziel­nych tac będzie tzw. tacą inwest­y­cyjną przez­nac­zoną na wykony­wane prace. I najbliższa taka zbiórka będzie 22 sierpnia.

5.Do naby­cia prasa katolicka.

6.Niech Pan Bóg wszys­tkim bło­gosławi na kole­jny tydzień.