Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»13.04.2014 — Niedziela Palmowa

13.04.2014 — Niedziela Palmowa

1. Dzisiejsza Niedziela Pal­mowa wprowadza nas w tajem­nicę Wielkiego Tygod­nia. Jak Jezus wszedł do Jero­zolimy, tak przy­chodzi dziś do nas. Oby nie okazało się jed­nak, że stoimy w tym tłu­mie, który woła „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał „ Na krzyż z nim”. Prośmy o łaskę przeży­cia prawdzi­wej radości z powodu nowego życia, które ofi­aruje nam Zmartwychwstały.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący; god­nie i po chrześ­ci­jańsku.

3. W Wielki Czwartek Msza Wiecz­erzy Pańskiej 0 18.00. Pamiątka ustanowienia Eucharys­tii i kapłaństwa. Po mszy prze­niesie­nie Najświęt­szego sakra­mentu do ciem­nicy.

4. Wielki Piątek. Obow­iązuje post ścisły, pole­ga­jący na pow­strzy­ma­niu się od potraw mięs­nych oraz ogranicze­niu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharys­tii. Litur­gia Męki Pańskiej o 18.00 a wcześniej o 17.30 Droga Krzyżowa. Prze­niesie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu do Grobu i ado­racja do 22.00. Ofi­ary składane przy okazji ado­racji przez­nac­zone są na utrzy­manie Bożego Grobu.

5. W sobotni wieczór 0 19.00 rozpoczniemy Wig­ilię Zmartwych­w­sta­nia Pańskiego. Uroczysta i najbo­gat­sza w ciągu roku litur­gia ozna­jmi Zmartwych­w­stanie Chrys­tusa.

6. Niedziela Zmartwych­w­sta­nia Pańskiego. Pro­cesja Rezurek­cyjna i Msza Święta o 6.00. Zapraszam. Nie ma mszy o 9.00.

7. Bóg zapłać za ofi­ary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Na wtorek na 17.00 zapraszam młodzież i dorosłych do pomocy przy deko­racji koś­cioła.

9. Są w zakrys­tii do naby­cia Chle­bki Dobroci Car­i­tas. Koszt to 5 zł.

10. Zapraszam strażaków do warty przy Bożym Gro­bie i do obsługi pro­cesji na niedzielę. Na piątek Klesztów i Roz­toka a na sobotę Dryszczów i Wołkowiany.

11. Jest do naby­cia prasa katolicka. Zachę­cam do lektury.