• kosciol www
  • DSC 0120
  • DSC 0117

XXIII niedziela w ciągu roku 8 wrześ­nia 2024

W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w czwartek Najśw. Imienia Maryi, w piątek św. Jana Chry­zos­toma – biskupa, a w sobotę święto Pod­wyższenia Krzyża Świętego.

1.W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Odpust w Żmudzi ku czci Pod­wyższenia Krzyża Świętego. Ksiądz pro­boszcz serdecznie zaprasza.

2.We czwartek przy­pada 13 dzień miesiąca – Dzień Fatim­ski. Różaniec odmówimy po mszy św. z godz. 18.00.

3.Bóg zapłać za składane ofi­ary na tacę na potrzeby parafii i dzieła koś­cielne, za tacę inwest­y­cyjną /​która przez­nac­zona jest na wymi­anę okien na strychu plebanii/​i za ofi­ary indywidualne.

4.W min­ionym tygod­niu zostały wywiezione śmieci z cmen­tarza. W sumie za 3 ostat­nie kon­tenery parafia zapłaciła 2890 zł.

5.Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Pawła Wierz­cho­nia, kapłana naszej archi­diecezji, który pracuje na Ukrainie. Dzięku­jemy za obec­ność, za głos­zone słowo Boże. Wychodząc z koś­cioła, będzie można wesprzeć ofi­arą dzieła, które prowadzi ks. Paweł.

6.Wczoraj odbył się pogrzeb Pio­tra Bieli z Lip­inek /​Wieczny odpoczynek…/