31 grud­nia 2023 r.

Niedziela Świętej Rodziny

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: jutro 1 sty­cz­nia Świętej Bożej Rodzi­cielki – Nowy Rok, Uroczys­tość– Msze święte jak w niedzielę; we wtorek Świę­tych Bazylego i Grze­gorza z Naz­janzu, a w sobotę Uroczys­tość Objaw­ienia Pańskiego – Trzech Króli – Msze święte jak w niedzielę. Zarówno Uroczys­tość Świętej Bożej Rodzi­cielki jak i Objaw­ienia Pańskiego to uroczys­tości obow­iązu­jące tzn. mamy jako katol­icy obow­iązek uczest­niczenia we mszy świętej.

2.W tym tygod­niu I czwartek, I piątek i I sob­ota miesiąca. W I piątek spowiedź od 16.30. W I sobotę z racji Uroczys­tości różaniec o godz. 8.00, msza św. Wyna­gradza­jąca Najświęt­szemu Sercu Maryi o godz. 8.30.

3.W Uroczys­tość Objaw­ienia Pańskiego 6 sty­cz­nia bło­gosław­ieństwo wody, kredy i kadzidła na zakończe­nie każdej mszy świętej. Wodę przynosimy we włas­nych naczy­ni­ach. Taca na misje.

4.W sty­czniu nie ma odwiedzin chorych z Komu­nią Świętą.

5.Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Nar­o­dzenia Pańskiego. Tego dnia odnow­imy nasze przyrzeczenia chrz­cielne. To pier­wsza niedziela miesiąca, taca inwestycyjna.

6.Bóg zapłać za ofi­ary składane na potrzeby parafii. Ostat­nio złożono bez­imi­en­nie 2 x po 100 zł.

7.Wizyta dusz­paster­ska w tym tygodniu:

•wtorek 2 stycznia

od godz. 9.00 Klesztów: ul. Leśna, Łączna, Spacerowa i Południowa