IV Niedziela Adwentu — WIGILIA

24 grud­nia 2023 r.

1.Dzisiaj 4 niedziela Adwentu, a jed­nocześnie przeży­wamy Wig­ilię Bożego Nar­o­dzenia. Czas oczeki­wa­nia wypełnił się. Wiec­zorem usiądziemy do wiecz­erzy wig­ili­jnej, która ma wyjątkowy, religi­jny charak­ter. To pamiątka tej nocy, w której nar­o­dził się Jezus Chrys­tus. Wiecz­erzę rozpoczy­namy wspólną mod­l­itwą, odczy­tu­jemy frag­ment Ewan­gelii o nar­o­dze­niu Jezusa wg św. Łukasza, dzie­limy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, dzięku­jemy za otrzy­mane dobro, daru­jemy sobie krzy­wdy i urazy, spoży­wamy pokarmy i śpiewamy kolędy(…)

2.Pasterka w kapl­icy o godz. 22.00 a w koś­ciele o 24.00. /​taca na Fun­dusz Ochrony Życia/

3.Msze święte w Boże Nar­o­dze­nie i w św. Szczepana tak jak w niedziele.

4.Taca z drugiego dnia Świąt trady­cyjnie przez­nac­zona na Katolicki Uni­w­er­sytet Lubelski.

5.W środę 27 grud­nia – św. Jana Apos­toła i Ewan­ge­listy. Msza św. z obrzę­dem bło­gosław­ieńst­wem wina o godz. 9.00.

6.Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny jak również ostatni dzień roku kalen­dar­zowego. W sposób szczególny będziemy mod­lić się w intencji małżeństw i rodzin. W miarę możli­wości przyjdźmy całymi rodz­i­nami. O godz. 11.30 msza święta dziękczynna za min­iony rok z okolicznoś­ciowym nabożeństwem.

7.Dziękuję za pomoc przy budowie szopki i deko­racji Mateuszowi Kubów, Mateuszowi Grzy­wnie, Kamilowi Brylewskiemu i Pani Jolan­cie Bureć, a Panu Pawłowi Tates za ofi­arowanie choinki do szopki.

8.Prasa katolicka. Niedziela 12 zł. Gość Niedzielny 15 zł.

Niech Boże bło­gosław­ieństwo towarzyszy nam w przeży­wa­niu tajem­nicy Wcie­le­nia Bożego Syna.

Wiz­yta duszpasterska

Czwartek 28 grud­nia od godz. 9.00 Annopol i Syczów