Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»OGŁOSZENIA DUSZ­PASTER­SKIE

5 Niedziela Wielkiego Postu

PAL­MOWA

26 marca 2023 r.

1.W tym tygod­niu w piątek i w sobotę nasze rekolekcje wielko­postne. Bardzo proszę i zapraszam do pełnego uczest­nictwa przez 2 dni. W piątek msza św. z nauką rekolek­cyjną o godz. 9.00, 11.00 /​w kaplicy/​i o 17.00. Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2.W sobotę spowiedź od. 8.30, od 10.30 /​w kaplicy/​i od 16.30.

3.Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Pal­mowa. Rozpoczy­namy Wielki Tydzień. Bło­gosław­ieństwo palm pod­czas wszys­t­kich mszy świę­tych. Mszę św. z godz. 11. 30 rozpoczniemy o godz. 11.15 uroczystą procesją.

4.Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

5.Dzisiaj można nabyć baranka paschal­nego, świecę paschalną na stół wielka­nocny oraz palmę. Za tydzień będą babki wielkanocne.

6.Dziękuję za przynosze­nie starych palm. Składamy je do pudełka w przed­sionku kościoła.

7.Dziękuję również za wpisy­wanie się na ado­rację Pana Jezusa w Wielką Sobotę. Dla przy­pom­nienia ado­racja będzie w godz­i­nach od 9.30 do 16.00. Zmi­ana w czuwa­niu co 30 minut.

8.Wizyta u chorych ze spowiedzią i Komu­nią św. wielka­nocną będzie w poniedzi­ałek 3 kwiet­nia od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie takich osób.

9.W Niedzielę Pal­mową 2 kwiet­nia ksiądz Dziekan Andrzej Sternik zaprasza wszys­t­kich mieszkańców chełm­szczyzny do wspól­nej mod­l­itwy dziękczyn­nej dar świętego papieża Jana Pawła II. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21.00 przy pom­niku Jana Pawła II w Chełmie /​obok gmachu. W pro­gramie Apel Jasnogórski i Różaniec.

10.Bóg zapłać za składane ofi­ary na potrzeby parafii, na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Za tydzień I niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.

11.Dziękuję wszys­tkim, którzy zaan­gażowali się przy pra­cach porząd­kowych przy koś­ciele i na cmen­tarzu, a byli to: przy koś­ciele mieszkańcy Wołkowian i Dębowego Lasu – Jolanta Brudek, Mirosław Brudek, Leszek Ciupa, Iwona Orzę­dowska, Marta Harcej, Ange­lika Kiczyńska, Anna Ołówek, Helena Stafińska, Krystyna Borzęcka, Jad­wiga Grze­gor­czy; na cmen­tarzu: mieszkańcy Kol Klesztów/​ul. Leśna, Łączna, Spacerowa, Połud­niowa, Polna i Krzywa/​Halina Bed­nar­czuk, Maria Niegoda, Stanisława Chaińska, Marcin Waluch, Mał­gorzata Stad­nicka, Hen­ryk Stad­nicki, Agata Kogut, Krystyna Dudas, Hen­ryk Nosal.