XXXII niedziela zwykła

6 listopada 2022 r.

1.Dziękuję serdecznie wszys­tkim za udział i mod­l­itwę w Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i w Dniu Zadusznym. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych.

2.Dziękuję też za mod­l­itwę wypominkową. Na wypominki jutro zapraszam do kapl­icy na godz. 16.00 Dryszczów, Stanisławów, Syczów i Annopol, a we wtorek na 16.15. Klesztów, Roz­tokę, Kol. Roz­toka i Bielin.

3.W piątek 11 listopada Nar­o­dowe Święto Niepodległości, 104 rocznica jej odzyska­nia. Pro­gram uroczys­tości w naszej parafii: godz. 8.45 pod­niesie­nie flagi państ­wowej, odśpiewanie hymnu nar­o­dowego oraz złoże­nie wieńców pod pom­nikiem niepodległości. godz. 9.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po mszy św. kon­cert pieśni patri­o­ty­cznych w wyko­na­niu zespołu „JAK BAND”. Serdecznie zapraszam i proszę również o wywiesze­nie flag nar­o­dowych przy swoich domach.

4.Na 11 listopada została udzielona dys­pensa od wstrzemięźli­wości od pokar­mów mięsnych.

5.Spotkanie dla kandy­datów do bierz­mowa­nia w piątek 25 listopada I gr. Godz. 18.00 i II gr. Godz. 19.00.

6.W niedzielę 13 listopada będziemy obchodzili w naszej parafii Uroczys­tość Poświęce­nia włas­nego koś­cioła. Będzie to 249 rocznica. Tym wydarze­niem rozpoczniemy rok przy­go­towań do 250 rocznicy tego wydarzenia. Dokład­nie 13 listopada 1772 r. biskup chełm­ski Maksy­mil­ian Ryłło dokonał aktu poświęce­nia tej świą­tyni. To ważny moment w życiu naszej wspól­noty parafialnej.

7.Za dwa tygod­nie 20 listopada będziemy obchodzili ostat­nią niedzielę w roku litur­gicznym Uroczys­tość Chrys­tusa Króla Wszechświata. Tego dnia z naszego koś­cioła będzie prowad­zona trans­misja telewiz­yjna mszy świętej o godz. 10.00 przez TVP 3 Lublin. W związku z tym będzie zmi­ana w godz­i­nach spra­wowa­nia mszy świę­tych. W kapl­icy będzie msza św. o godz. 8.00. Następ­nie w koś­ciele o godz. 10.00 – trans­misja i w koś­ciele o godz. 12.00.

8.Bóg zapłać za składane ofi­ary na potrzeby parafii. Ostat­nio złożono bez­imi­en­nie 200 i 400 zł. Bóg zapłać z dzisiejszą tacę na budown­ictwo sakralne i puszkę na pomoc osobom bez­dom­nym. Za tydzień taca na seminarium.

9.W piątek odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Górak z Klesz­towa. /​Wieczny odpoczynek…/