XXVIII niedziela w ciągu roku 9 października 2022

1.W czwartek 13 października ostatni Dzień Fatim­ski w tym roku. Różaniec o godz. 16.30.

2.Serdecznie zapraszam do mod­l­itwy różań­cowej. W koś­ciele w dni powszed­nie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 11.00.

3.W piątek 14 października Dzień Edukacji. Obe­j­mu­jemy mod­l­itwą wszys­t­kich nauczy­cieli, szczegól­nie z naszej parafii. Msza św. w ich intencji o godz. 17.00.

4.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XXII Dzień Papieski pod hasłem BLASK PRAWDY. Jak zawsze będą zbier­ane ofi­ary do puszki na stype­n­dia dla zdol­nej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

5.Zbliża się Uroczys­tość Wszys­t­kich Świę­tych i Dnia Zadusznego. To czas szczegól­nej mod­l­itwy za naszych zmarłych. Również czas więk­szych porząd­ków na cmen­tarzu. Bardzo proszę o zachowanie zasad seg­re­gacji śmieci przy porządkach.

6.W związku z nową ustawą, która nakłada obow­iązek ewidencji każdego cmen­tarza, trwają prace nad ewidencją i naszego cmen­tarza. Została już wyko­nana doku­men­tacja fotograficzna. Cmen­tarz będzie podzielony na sek­tory i każdy grób będzie miał swój numer. Wydane też zostaną odpowied­nie zaświad­czenia kto jest dys­po­nen­tem danego grobu. Będą też opłaty na utrzy­manie cmen­tarza, szczegól­nie na wywóz śmieci.

7.Została utwor­zona pier­wsza Mar­garetka /​mod­l­itwa za kapłana/​w naszej parafii. 7 osób pod­jęło dzieło mod­l­itwy za tute­jszego pro­boszcza. Bóg zapłać. Tworzy się już druga.

8.Bóg zapłać za składane ofi­ary na potrzeby parafii. Ostat­nio złożono bez­imi­en­nie 200 zł.

9.W piątek odbył się pogrzeb Fran­ciszka Iwko z Klesz­towa /​Wieczny odpoczynek…/