XX niedziela w ciągu roku 14 sierp­nia 2022

1.Jutro 15 sierp­nia Uroczys­tość Wniebowz­ię­cia NMP, nasz parafi­alny Odpust. Msze św. w koś­ciele o godz. 8.30 i 12.00 zakońc­zona pro­cesją eucharysty­czną. Na mszach św. bło­gosław­ieństwo ziół, kwiatów i owoców. Po zakończe­niu Mszy św. zapraszam serdecznie wszys­t­kich na mały fes­tyn. Będzie kier­masz ciast upiec­zonych przez tute­jsze gospo­dynie, /​upiec­zone ciasta można przynieść dziś albo jutro rano/​w miarę możli­wości proszę o pokrojenie/​. Aniel­ska lote­ria, gdzie wygrywa każdy los. W tym roku pro­boszcz tute­jszej parafii ofer­uje swoje pro­dukty ze spiżarni pro­boszcza. Wszys­t­kich uczest­ników Odpustu zapraszam na mały poczęstunek.

2.Dziękuję Panu Tomas­zowi Białową­sowi za wykosze­nie trawy na cmen­tarzu ciężkim sprzętem. Również dziękuję za kosze­nie Panom: Krzyszto­fowi Domińczukowi, Fran­ciszkowi Rudzkiemu, Woj­ciechowi Jad­cza­kowi, Jerzemu Dąbrowskiemu, Ireneuszowi Kończa­kowi, Wiesła­wowi Gła­zowi i Jack­owi Groblowi.

3.Dziękuję Pani Tere­sie Białowąs za piękne kwiaty, które zdo­bią koś­ciół i Pani Joli Bureć za ułoże­nie buki­etów. I dziękuję wszys­tkim, którzy przynieśli kwiaty dla uczczenia Matki Bożej.

4.Dziękuję strażakom: Mateuszowi Kubów, Michałowi Kubów i Mateuszowi Grzy­wnie za wczo­ra­jszą pomoc przy koś­ciele. I proszę o pomoc w cza­sie jutrze­jszej uroczystości.

5.Dziękuję wszys­tkim, którzy robiąc porządki na cmen­tarzu składają śmieci w wyz­nac­zonych miejscach. /…/

6.Za tydzień 21 sierp­nia w Żmudzi Dziękczynie­nie za zebrane plony. Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 Uroczystą Mszą świętą dziękczynną. Cały pro­gram na plakacie.

7.Bóg zapłać za składane ofi­ary na potrzeby parafii.