V NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 15 maja 2022 r.

1.Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgro­madzenia Sióstr Najświęt­szej Rodziny z Nazaretu – Nazare­tanki. Tym spotkaniem kończymy tydzień mod­l­itwy o powoła­nia do służby Bożej. Dzięku­jemy siostrom za przy­by­cie, za wspólną mod­l­itwę i słowo.

2.Dziękuję wszys­tkim, którzy uczest­niczyli we mszach św. pod­czas poświęce­nia pól. Nie są to tłumy, ale mod­l­itwa jest żar­liwa mimo ataku­ją­cych meszek. W tym tygod­niu kon­tynu­u­jemy tę modlitwę.

3.W przyszłą niedzielę pod­czas mszy św. o godz. 11.30 będziemy przeży­wali w naszej parafii Uroczys­tość I Komu­nii Świętej. Spowiedź dla dzieci , rodz­iców, chrzest­nych i krewnych w piątek o godz. 19.00.

4.Bóg zapłać za wszys­tkie ofi­ary składane na potrzeby parafii na tacę czy indy­wid­u­al­nie. Ostat­nio złożono bez­imi­en­nie 200 zł i na konto parafii wpłynęło 200 zł.

5.Zapowiedzi przedślubne: Damian Król z parafii Stary Zamość i Katarzyna Kiczyńska z par. tute­jszej zapowiedź I.

6.Dziękuję Panu Tomas­zowi Białową­sowi za wykosze­nie trawy na cmen­tarzu. Niestety praca nie została ukońc­zona gdyż nastąpiła awaria sprzętu spowodowana najechaniem na rzu­cony w trawę kawał pom­nika /​bez komentarza/.

7.Nie we wszys­tkie miejsca da się dojechać z kosze­niem dlat­ego zapraszam na sobotę 21 maja na godz. 10.00 mężczyzn z kosami.

8.Dziękuję Kamilowi Brylewskiemu za wyczyszcze­nie muru przy kościele.

9.W niedzielę 22 maja odbędzie się beat­y­fikacja Pauliny Jarikot. Jest ona założy­cielką Żywego Różańca oraz Dzieła Rozkrzewia­nia Wiary. Zapraszam wszys­t­kich członków Kół różań­cowych do dziękczyn­nej modlitwy.

10.Prasa katolicka

Niech Boże bło­gosław­ieństwo umocni nas w przeży­ciu kole­jnego tygodnia.