III NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 1 maja 2022 r.

1.Dzisiaj przeży­wamy Niedzielę Bib­li­jną, która rozpoczyna Tydzień Bib­li­jny. Jesteśmy zaproszeni, aby czy­tać i rozważać Pismo Święte – Słowo Boże. Zachę­cam, aby przy wyjś­ciu z koś­cioła zabrać ze sobą karteczkę z para­ma­trami Pisma Świętego, aby odczy­tać je z domowej Biblii.

2.Rozpoczęliśmy miesiąc maj. To czas kiedy w sposób szczególny odd­a­jemy cześć Matce Bożej śpiewa­jąc litanię Lore­tańską ku Jej czci w koś­ciele czy przy­drożnych krzyżach i kapliczkach.

3.W koś­ciele nabożeństwa majowe w dni powszed­nie o godz. 17.30, a w niedzielę o 11.10. Dziś z racji I niedzieli nabożeństwo po każdej mszy świętej.

4.Proszę o uporząd­kowanie przy­drożnych krzyży i dziękuję za już zro­bione porządki przy krzyżach.

5.Jutro 2 maja Dzień Flagi RP. Wywieśmy nar­o­dowe barwy przy naszych domach.

6.We wtorek Uroczys­tość Najświęt­szej Maryi Panny Królowej Pol­ski oraz rocznica uch­wale­nia Kon­sty­tucji 3 maja/​231/​. Msza święta za Ojczyznę i w intencji strażaków o godz. 9.00. Świę­towanie rozpoczniemy o godz. 8.45 złoże­niem przy naszym pom­niku kwiatów i odśpiewaniem hymnu nar­o­dowego. A po mszy świętej zapraszam na kon­cert pieśni patri­o­ty­cznych w wyko­na­niu Zespołu zGRAny Band.

7.W tym tygod­niu I czwartek, piątek i sob­ota miesiąca.

8.W I piątek wiz­yta u chorych od godz. 9.00.

9.Bóg zapłać za wszys­tkie ofi­ary składane na potrzeby parafii na tacę czy indy­wid­u­al­nie. Ostat­nio złożono 100 zł. od Grażyny i Józefa Wojciechowskich.

10.Od poniedzi­ałku przyszłego tygod­nia rozpoczniemy mod­l­itwę o urodzaje i dobrą pogodę./nagłośnienie/

Poniedzi­ałek 9 maja – 19.00 Dryszczów; 19.45 Stanisławów

Wtorek 10 maja – 19.00 Dębowy Las; 19.45 Wołkowiany

Środa 11 maja – 19.00 Roz­toka i Kol. Roz­toka; 19.45 Bielin

Czwartek 12 maja – 19.00 Kaz­imierówka; 19.45 Lipinki

Piątek 13 maja – 19.00 Ksawerów

11​.Do naby­cia prasa katolicka.

Wszys­tkim życzę dobrego tygod­nia, maturzys­tom pomyśl­nych matur, a Boże bło­gosław­ieństwo niech umocni nas w codzi­en­nym słucha­niu słowa, które Bóg do nas kieruje.