Niedziela Świętej Rodziny

26 grud­nia 2021 r.

1.Jutro z racji święta św. Jana Apos­toła msza św. o godz. 9.00. Na zakończe­nie mszy św. bło­gosław­ieństwo wina.

2.W piątek ostatni dzień roku kalen­dar­zowego. O godz. 17.00 msza święta dziękczynna, a po niej nabożeństwo z wys­taw­ie­niem Najświęt­szego Sakra­mentu. Przed Bogiem, który jest Panem his­torii i czasu uklękniemy, aby podz­iękować za wszelkie dobro, przeprosić za wszelkie zło i oddać Bogu chwałę.

3.Na ten dzień Arcy­biskup lubel­ski udziela dys­pensy od obow­iązku pow­strzy­ma­nia się od pokar­mów mięs­nych i zachowa­nia pokut­nego charak­teru piątku wszys­tkim wiernym Archi­diecezji Lubel­skiej, a także innym osobom prze­by­wa­ją­cym w tym dniu na tere­nie Archi­diecezji w dniu 31 grud­nia 2021r. Jed­nocześnie usil­nie zachęca wszys­t­kich wiernych, którzy sko­rzys­tają z dys­pensy do zadośćuczynienia obow­iązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnie­nie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny).

4.W sobotę Nowy Rok, Uroczys­tość Świętej Bożej Rodzi­cielki – uroczys­tość nakazana. Msze święte jak w niedziele.

5.Dziękuję wszys­tkim, którzy pomogli w przy­go­towa­ni­ach koś­cioła na święta. Byli to Natalia Seniuk, Kacper Ufnal, Mar­cel Ufnal i Pani Jola Bureć.

6.Wizyta dusz­paster­ska będzie na indy­wid­u­alne zaproszenia. Wstępny plan podam w przyszłą niedzielę.78.Prasa katolicka.

7.Błogosławieństwo owsa.

8.Zapraszam wszys­tkie rodziny do otrzy­ma­nia bło­gosław­ieństwa i przyję­cia obrazka z tek­stem ofi­arowa­nia Panu Bogu dzieci przez rodziców.