• kosciol www
  • DSC 0120
  • DSC 0117

XXVII niedziela w ciągu roku 6 października 2024

1.Trwa październik miesiąc mod­l­itwy różań­cowej. Zapraszam do udzi­ału w nabożeńst­wie różań­cowym od poniedzi­ałku do soboty o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 11.00.

2.Za tydzień będziemy przeży­wali XXIV Dzień Papieski pod hasłem – „Jan Paweł II Ewan­gelia Starości i cier­pi­enia”. Ofi­ary zbier­ane do puszki będą przez­nac­zone na fun­dusz Dzieło Nowego Tysią­cle­cia - wspier­a­jący zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

3.W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane kalen­darze Maryjne na przyszły rok.

4.Zostały zamon­towane odnowione zewnętrze okna w zakrys­ti­ach, Są również wykony­wane duże okna do nawy kościoła.

5.Na cmen­tarzu został postaw­iony odnowiony kontener/…/ Są wiec 2 kon­tenery z opisaniem co do nich składamy. /​brą­zowy– tylko na szkło, żółty na plas­tik. Przez plas­tik rozu­miemy, że są to wkłady ze zniczy i części plas­tikowe ze zniczy oraz sztuczne kwiaty i wieńce; części betonowe proszę zabierać do domu/​. Są również wyz­nac­zone miejsca na składanie: 1/​żywych /​uschłych/​wieńców, 2/​ziemi, 3/​rzeczy organ­icznych jak trawa czy chwasty./ bez plas­tikowych worków, baterii/

6.Przypominam, że wszelkie pozostałości po wykony­wa­niu różnych prac budowlano — remon­towych /​worki po cemen­cie, gruz, folie, sztuczna trawa i inne – osoby wykonu­jące te prace zabier­ają ze sobą.

7.W dal­szym ciągu trwa składanie deklaracji doty­czą­cych ustal­e­nia dys­po­nen­tów grobów. /​do 30 kwiet­nia 2025 r./

8.Od 14 do 21 października będzie prowad­zona zbiórka elek­trośmieci. Możemy więc przy­wozić: sprzęt RTV i AGD, tele­fony, wier­tarki, piły i inne elek­tronarzędzia oraz pozostałe urządzenia elek­tryczne i elek­tron­iczne zasi­lane na prąd i baterie. Cel zbiórki to wspar­cie młodzieży uczest­niczącej w piel­grzymce rowerowej do Rzymu. Elek­trośmieci składamy obok dzwon­nicy od strony ulicy.

9.Bóg zapłać się za ofi­ary składane na potrzeby naszej parafii i dzieła ogól­nokoś­cielne, za ofi­ary dla powodz­ian, za dzisiejszą tacę inwest­y­cyjną przez­nac­zoną na wymi­anę okien na strychu ple­banii. Dziękuję też za 3 bez­imi­enne ofiary.