• kosciol www
  • DSC 0234
  • DSC 0120
  • DSC 0117

XV Niedziela zwykła 14 lipca 2024 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w poniedzi­ałek św. Bonawen­tury biskupa, we wtorek Najświęt­szej Maryi Panny z Góry Karmel.

2.Dzisiaj po każdej mszy św. bło­gosław­ieństwo kierow­ców i pojazdów mechan­icznych. Ofi­ary składane przy bło­gosław­ieńst­wie jak co roku przez­nac­zone na Miva Pol­ska – orga­ni­za­cję, która wspiera zakup środ­ków trans­portu dla misjonarzy.

3.Trwają zapisy na Pieszą Piel­grzymkę na Jasną Górę. Bóg zapłać tym, którzy wspier­ają fun­dusz piel­grzymkowy „ Idę z Tobą”.

4.Powoli przy­go­towu­jemy się do naszego Odpustu parafialnego.

Zachę­cam do zgłasza­nia się osób, które chci­ałyby się włączyć w orga­ni­za­cję naszego święta./ np. pomoc w kier­maszu, loterii, deko­racji itp./ Proszę o zgłaszanie się do 4 sierpnia.

5.Jak co roku planu­jemy kier­masz ciast. Osoby, które chci­ałyby upiec ciasto na kiermasz/​proszę również o zgłosze­nie tego do 4 sierpnia.

6.W dal­szym ciągu trwa zgłaszanie deklaracji o przyp­isanie dys­po­nen­tów do poszczegól­nych grobów oraz sprawdze­nie praw­idłowości wyko­nanych zdjęć. Przy­pom­i­nam, że deklaracje można składać w kance­larii parafi­al­nej w godz­i­nach urzę­dowa­nia /​od wtorku do piątku pół godziny po wiec­zornej mszy św. lub po wcześniejszym umówie­niu tele­fon­icznym, a w okre­sie waka­cyjnym tylko po wcześniejszym umówie­niu telefonicznym/.

7.Dziękuję za pomoc w pra­cach w koś­ciele /​Mateusz Kubów, Łukasz Kubów, Janusz Kubów, Tomasz Chaiński, Mateusz Grzy­wna, Tomasz Grzy­wna, Andrzej Grzywna/.

8.We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb zmarłej Elż­bi­ety Piątek z Wołkowian/​Wieczny odpoczynek…/