II NIEDZIELA WIELKA­NOCNA czyli Miłosierdzia Bożego 7 kwiet­nia 2024 r.

1.Dzisiaj przeży­wamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 wys­taw­ie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu, mod­l­itwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i zaw­ierze­nie naszej parafii i całego świata Bożemu Miłosierdziu. Zachę­cam również do mod­l­itwy Koronką w naszych domach.

2.Dzisiaj Święto patronalne Car­i­tas i rozpoczę­cie Tygod­nia miłosierdzia. Ofi­ary zbier­ane do puszki przez­nac­zone na fun­dusz Caritas.

3.Za tydzień 14 kwiet­nia przy­pada rocznica Chrztu Pol­ski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 r. Ma ono skła­niać Polaków do man­i­festowa­nia patri­o­tyzmu i pode­j­mowa­nia dzi­ałań na rzecz dobra wspól­nego w Ojczyźnie. Przy­pom­ina też, że chrzest był ele­mentem, od którego zaczęła się his­to­ria Pol­ski i jej chrześ­ci­jańskie dziedzictwo.

4.Za tydzień również NIEDZIELA BIB­LI­JNA wydarze­nie, które ma na celu przy­pom­nieć nam o znacze­niu Słowa Bożego w naszym życiu.

5.Duszpasterz nauczy­cieli i pra­cown­ików oświaty zaprasza na spotkanie świąteczne do Bazy­liki na Górze Chełm­skiej w niedzielę 14 kwiet­nia na godz. 12.00.

6.Bóg zapłać za ofi­ary składane na potrzeby parafii, za dzisiejszą tacę inwest­y­cyjną. Za tydzień taca na seminarium.

Życzę dobrej niedzieli i spoko­jnego tygodnia.