Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»10 niedziela zwykła

Ogłoszenia dusz­paster­skie

6 czer­wca 2021 r.

1. Dziękuję jeszcze raz za udział, mod­l­itwę i zaan­gażowanie pod­czas Uroczys­tości Bożego Ciała:, Służ­bie litur­gicznej, strażakom i dzieciom.

2. We czwartek zakończe­nie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta o godzinie 18.00, a po niej pro­cesja wokół koś­cioła do 4 ołtarzy. Na zakończe­nie poświęce­nie wianuszków. O przy­go­towanie ołtarzy proszę mieszkańców, którzy przy­go­towywali ołtarze na Boże Ciało.

- zapraszam dziew­czynki do sypa­nia kwiatków.

3. W piątek Uroczys­tość Najświęt­szego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza święta. Tego dnia nie obow­iązuje wstrzemięźli­wość od pokar­mów mięsnych.

4 . Mamy nowe ogrodze­nie na cmen­tarzu od strony pola. Serdecznie dziękuję tym, którzy pra­cow­ali przy ogrodze­niu, a byli to: Paweł Tates, Adam Tates, Krzysztof Piszczek, Jacek Gro­bel, Kamil Piszczek, Oli­wier Tates, Andrzej Domińczuk i Marcin Rogala. Wszyscy członkowie OSP Roztoka.

5. W piątek zakończyliśmy Biały Tydzień po I Komu­nii Świętej. Dziękuję za ten czas wspól­nej mod­l­itwy, piel­grzymki na Górkę Chełm­ską. Bóg zapłać rodz­i­com za złożoną ofiarę.

6. Za dwa tygod­nie 20 czer­wca odbędzie się wiz­y­tacja bisku­pia w naszej parafii. Msze święte będą w następu­ją­cym porządku: o godz. 8.00 w koś­ciele, o 10.00 w kapl­icy i o 12.00 w kościele.

Plan wiz­y­tacji:

I/​o godz. 7.50 pow­i­tanie ks. Biskupa w drzwiach koś­cioła II/​pow­i­tanie przez przed­staw­icieli Rady Parafi­al­nej III/​spra­woz­danie pro­boszcza IV/​msza święta V/​spotkanie z przed­staw­icielami grup parafi­al­nych /​Rada , Kółka różań­cowe i Koronkowe, Zespół syn­odalny, ministranci/​VI/​wyjazd do kapl­icy, Msza święta Odpus­towa ku czci św. Brata Albert i pro­cesja VII/​Msza święta w koś­ciele o godz. 12.00 z udzie­le­niem sakra­mentu bierz­mowa­nia, zakończe­nie wizytacji.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofi­ary jakie składa­cie na tacę czy indy­wid­u­al­nie na potrzeby parafii.

8. Dzisiaj zbiórka do puszki na świą­tynię Opa­trzności Bożej w Warszawie.

9. Spotkanie dla kandy­datów do bierz­mowa­nia: we wtorek o 19.00 grupa I, we czwartek o 19.30 grupa II, w piątek o 19.00 grupa III i IV.

10. Zachę­cam do czy­ta­nia prasy katolickiej.

11. Ks. Dar­iusz ze Żmudzi zaprasza w sobotę na VII zlot moto­cyk­lowy. O 10.00 msza św. i bło­gosław­ieństwo moto­cykli, parada moto­cyk­lowa i posiłek przy dobrej muzyce

12. W ostat­nim tygod­niu pożeg­nal­iśmy śp. Romana Kołodzieja z Dryszczowa/​Wieczny odpoczynek…/

13. Wszys­tkim życzę dobrej niedzieli i spoko­jnego tygodnia.

*****************************************************************************************************************************************************************

**************************************************************************************************************************\

INTENCJE MSZY ŚWIĘ­TYCH 613 czer­wca 2021 r.

Niedziela 6 czer­wca X Niedziela zwykła

8.30 + Leoka­dia i Czesław Kocioł

10.00 ++ Kasperkiewiczów Euge­nia, Józef, Klara, Jan

11.30 za parafian

Poniedzi­ałek 7 czerwca

17.30 + Sabina Urbańska /​30 dz po śm./

18.00 + Józef Chaiński /​od Kółek Koronkowych/

Wtorek 8 czer­wca, św. Jad­wigi Królowej wspom.

18.00 + Jan Łydz­iński /​17 r./ ++ Łydz­ińs­kich, Deców, Grun­tows­kich i Sobczaków

18.30 + Bolesław /​38 r./ Kle­men­tyna /​27 r./ ++ Chruś­cik; Euge­niusz, Roman,

Wanda, Andrzej, Jerzy

Środa 9 czer­wca, Rocznica Poświęce­nia Koś­cioła Metropolitalnego

18.00 + Sabina Urbańska, ks. Jacek, ks. Stanisław /​od Róży różań­cowej z Bielina/

Czwartek 10 czer­wca Zakończe­nie Oktawy Bożego Ciała

18.00 Leszek Kubów /​11 mc/

PRO­CESJA EUCHARYSTYCZNA

Piątek 11 czer­wca Najświęt­szego Serca Pana Jezusa, Uroczystość

17.30 Nabożeństwo czerwcowe

18.00 + Michał, Zofia, Mar­ian, Henryk

Sob­ota 12 czer­wca, Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny wspom.

18.00 ++ Witamborskich

Niedziela 13 czer­wca, XI Niedziela zwykła, Dzień Fatimski