Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia dusz­paster­skie

20 grud­nia 2020 r.

1.Wczoraj był dzień spowiedzi. Dziękuję wszys­tkim, którzy przy­go­towali swoje serca na przyjś­cie Pana Jezusa.

2.W czwartek Wig­ilia Nar­o­dzenia Pańskiego. Tego dnia zapraszam na ostat­nie roraty na 6.30. Będziemy się mod­lić za zmarłych, którzy odes­zli od nas w mija­ją­cym roku i za wszys­t­kich zmarłych z naszych rodzin.

3.Wieczorem usiądziemy do wiecz­erzy wig­ili­jnej, która ma wyjątkowy, religi­jny charak­ter. To pamiątka tej nocy, w której nar­o­dził się Jezus Chrys­tus. Wiecz­erzę rozpoczy­namy wspólną mod­l­itwą, odczy­tu­jemy frag­ment Ewan­gelii o nar­o­dze­niu Jezusa wg św. Łukasza, dzie­limy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, dzięku­jemy za otrzy­mane dobro, daru­jemy sobie krzy­wdy i urazy, spoży­wamy pokarmy i śpiewamy kolędy(…)

4.Pasterka w kapl­icy o godz. 22.00 a w koś­ciele o 24.00.

5.Msze święte w Boże Nar­o­dze­nie i w św. Szczepana tak jak w niedziele.

6.Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. W sposób szczególny będziemy mod­lić się w intencji małżeństw i rodzin. W miarę możli­wości przyjdźmy całymi rodzinami.

7.Tego dnia w trady­cji obchodz­imy święto św. Jana Apos­toła i bło­gosław­imy wino.

8.Bóg zapłać za ofi­ary złożone na renowację naszego taber­naku­lum i za wszys­tkie ofi­ary składane na tacę czy indy­wid­u­al­nie. Ostat­nio złożono 2 x po 100 zł.

9.Proszę też o zgłaszanie tych, którzy nie mogą dotrzeć do koś­cioła, aby się wyspowiadać i przyjąć Komu­nię świętą. Wiz­yty domowe będą we wtorek 22 grud­nia od godz. 9.00.

10.Są jeszcze do naby­cia świece Wig­ili­jnego Dzieła Pomocy Dzieciom — Car­i­tas na stół wigilijny.

11.Mamy Betle­jem­skie Światełko Pokoju na stół wigilijny.

12.Prasa katolicka.

13.Zachęcam do włączenia się w 40 dniowe przy­go­towanie do poświęce­nia rodziny Rodzinie z Nazaretu. Mate­ri­ały są wyłożone przy wyjś­ciu z kościoła.

14.Niech Boże bło­gosław­ieństwo towarzyszy nam w przeży­wa­niu tajem­nicy Wcie­le­nia Bożego Syna.

***********************************************************************************************************************

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

2027 grud­nia 2020 r.