Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»23.02.2014 VII Niedziela Zwykła

23.02.2014 VII Niedziela Zwykła

1. Rekolekcje ewan­ge­liza­cyjne 1316 marca. Najważniejszym celem tej ewan­ge­liza­cji będzie doprowadze­nie uczest­ników do spotka­nia z Jezusem Chrys­tusem jako Bogiem żywym, obec­nym w his­torii człowieka. Kole­jnym — stworze­nie w parafii wspól­noty żywej wiary oraz danie ludziom oferty pogłębi­a­jącej wiarę w postaci rekolekcji zamknię­tych, kursów, warsz­tatów w jed­nym z ośrod­ków rekolek­cyjnych archi­diecezji, a także inte­gracja środowiska świec­kich i duchownych, którym leży na sercu nowa ewan­ge­liza­cja. Rekolekcje ewan­ge­liza­cyjne przeprowadzą zespoły, w których z kapłanem współpra­cować będzie grupa świec­kich. Treś­cią rekolekcji będzie głosze­nie keryg­matu, czyli pod­sta­wowych prawd Ewan­gelii: miłość Boża, grzech, nawróce­nie, wybór Jezusa i nowe życie z Bogiem. Całość przed­sięwz­ię­cia koor­dynuje Inic­jatywa Ewan­ge­liza­cyjna „Przys­tanek Jezus w Lublinie”. W pro­jekt angażują się wszys­tkie wspól­noty związane z ewan­ge­liza­cją, dzi­ała­jące w Archi­diecezji Lubelskiej.
2. Decyzją Księdza Arcy­biskupa Stanisława Budzika w koś­ciołach archi­diecezji lubel­skiej w niedzielę 23 lutego br. należy przeprowadzić zbiórkę datków do puszki na rzecz pomocy wszys­tkim ofi­arom trag­icznych wydarzeń na Ukrainie. Po mszy będzie można złożyć ofi­ary do puszki.

3. W tym tygod­niu wypada I sob­ota i niedziela miesiąca. W niedzielę po mszy o 12 wys­taw­ie­nie Najświęt­szego Sakra­mentu i ado­racja.

4. Jest do naby­cia prasa katolicka.
Więcej w tej kat­e­gorii: 2.03.2014VIII Niedziela Zwykła »