Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 5 maja 2024 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w poniedzi­ałek św. Fil­ipa i Jakuba Apos­tołów – święto, we czwartek św. Stanisława bpa i męczennika.

2.Dziękuję za udział w uroczys­toś­ci­ach trze­cioma­jowych oraz za wywiesze­nie flagi państ­wowej na naszych domach.

3.Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszed­nie na godz. 17.40.

4.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczys­tość Wniebow­stąpi­enia Pana Jezusa, to dzień I Komu­nii naszych dzieci. Msza święta ”komu­ni­jna” o godz. 11.30. Wiernych, którzy przy­chodzą na 11.30 proszę o przy­by­cie na mszę święta na 8.30. O godz. 8.00 będzie nabożeństwo majowe.

5.Spowiedź dla dzieci, rodz­iców i blis­kich w piątek o godz. 19.00.

6.W piątek10 maja rozpoczniemy nowennę przed Uroczys­toś­cią Zesła­nia Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego/​17.30/

7.Dziękuję za ofi­ary składane na potrzeby parafii, za dzisiejszą tacę inwest­y­cyjną. Dziękuję też za ofi­arę 100 zł. od Reginy Pacuły.

8.Poświęcenie pól:

Poniedzi­ałek 6 maja – 19.00 Dryszczów; 19.45 Stanisławów

Wtorek 7 maja – 19.00 Annopol, 19.45 Wołkowiany

Środa 8 maja – 19.15 Dębowy Las;

Czwartek 9 maja – 19.00 Kaz­imierówka; 19.45 Lipinki

- plan na przyszły tydzień:

Poniedzi­ałek 13 maja – 19.00 Roz­toka, 19.45 Kol. Roztoka

Wtorek 14 maja – 19.00 Bielin, 19.45 Ksawerów

Środa 15 maja – 19.00 Puszcza, 19.45 Klesztów Kol.

Czwartek 16 maja – 19.15 Syczów

Piątek 17 maja – 19.15 Klesztów

9.W środę odbył się pogrzeb śp. Krystyny Gro­bel /​Wieczny odpoczynek…/

V NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 28 kwiet­nia 2024 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w poniedzi­ałek św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy – święto, we czwartek św. Atanazego biskupa, w piątek NMP Królowej Pol­ski, głównej patronki Pol­ski – uroczys­tość, w sobotę św. Flo­ri­ana męczennika.

2.W środę rozpoczy­namy nowy miesiąc — maj. To czas kiedy w sposób szczególny odd­a­jemy cześć Matce Bożej śpiewa­jąc litanię Lore­tańską ku Jej czci w koś­ciele czy przy­drożnych krzyżach i kapliczkach.

3.W koś­ciele nabożeństwa majowe w dni powszed­nie –zasad­niczo– o godz. 17.40, a w najbliższą — I niedzielę miesiąca po każdej mszy św.

4.We czwartek 2 maja Dzień Flagi RP. Wywieśmy nar­o­dowe barwy przy naszych domach. /​można nabyć biało-​czerwoną flagę po mszy św. przy wyjś­ciu z kościoła/.

5.W piątek Uroczys­tość Najświęt­szej Maryi Panny Królowej Pol­ski oraz rocznica uch­wale­nia Kon­sty­tucji 3 maja/​233/​. Msza święta za Ojczyznę i w intencji strażaków o godz. 12.00. Świę­towanie rozpoczniemy o godz. 11.45 złoże­niem przy naszym pom­niku kwiatów i odśpiewaniem hymnu nar­o­dowego, następ­nie w koś­ciele odmówimy litanię loretańską.

6.W piątek z racji uroczys­tości nie obow­iązuje nas wstrzemięźli­wość od pokar­mów mięsnych.

7.W tym tygod­niu I czwartek, piątek i sob­ota miesiąca.

8.Na spowiedź I piątkową /​szczegól­nie dzieci /​zapraszam we czwartek na godz. 17.15.

9.Wizyta u chorych w sobotę 4 maja od godz. 9.00.

10.Przyszła niedziela to pier­wsza niedziela miesiąca – zbierzemy tacę inwestycyjną.

11.Modlitwa o urodzaje i o uświęce­nie pracy ludzkiej /​poświęce­nie pól/​od poniedzi­ałku 6 maja.

Poniedzi­ałek 6 maja – 19.00 Dryszczów; 19.45 Stanisławów

Wtorek 7 maja – 19.00 Annopol, 19.45 Syczów

Środa 8 maja – 19.00 Dębowy Las; 19.45 Wołkowiany

Czwartek 9 maja – 19.00 Kaz­imierówka; 19.45 Lipinki

12.W piątek odbył się pogrzeb śp. Hen­ryki Daniel ze Stanisła­wowa /​Wieczny odpoczynek…

IV NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 21 kwiet­nia 2024 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: we wtorek uroczys­tość św. Woj­ciecha, głównego patrona Pol­ski, w czwartek św. Marka ewan­ge­listy, święto.

2.Dzisiejsza 4 niedziela wielka­nocna to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień mod­l­itw o powoła­nia do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

3.Proszę o uporząd­kowanie przy­drożnych krzyży i dziękuję za już zro­bione porządki przy krzyżach.

4.Zostały przeprowad­zone porządki na cmen­tarzu. Został wywieziony wszelki gruz. Bardzo proszę o uszanowanie tej pracy i nie „rzu­canie” gruzu, części pom­ników, kostki – „tam gdzie popad­nie”. Dziękuję Panu Leszkowi Ciupie za uży­cze­nie sprzętu i załadunek gruzu. Poma­gali również Mateusz Kubów i Mateusz Grzywna.

5.Mija rok od rozpoczę­cia inwen­taryza­cji cmen­tarza. Dziękuję wszys­tkim, którzy złożyli deklaracje dys­po­nenta. Nie złoże­nie deklaracji do końca roku 2024 będzie skutkowało prze­ję­ciem grobu przez zarząd cmentarza.

6.Do naby­cia prasa katolicka. Jest nowy nr Goś­cia Niedziel­nego extra w cenie 12 zł.

III NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 14 kwiet­nia 2024 r.

1.Dzisiaj przy­pada rocznica Chrztu Pol­ski – święto ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 r. Ma ono skła­niać Polaków do man­i­festowa­nia patri­o­tyzmu i pode­j­mowa­nia dzi­ałań na rzecz dobra wspól­nego w Ojczyźnie. Przy­pom­ina też, że chrzest był ele­mentem, od którego zaczęła się his­to­ria Pol­ski i jej chrześ­ci­jańskie dziedzictwo.

2.Dzisiaj również NIEDZIELA BIB­LI­JNA wydarze­nie, które przy­pom­ina nam wielkie znacze­nie Słowa Bożego w naszym życiu.

3.Bóg zapłać za ofi­ary składane na potrzeby parafii, za dzisiejszą tacę na seminarium.

4.Przeżywane obec­nie dni kwiet­nia to wspom­nie­nie mordu NKWD na ofi­cer­ach wojska pol­skiego i osobach cywilnych w Katyniu i innych miejs­cowoś­ci­ach. Otaczamy mod­l­itwą wszys­t­kich wymor­dowanych jeńców wojen­nych i błagamy Boga o zmiłowanie nad naszą Ojczyzną.

5.Komunikat Prze­wod­niczącego Kon­fer­encji Episkopatu Polski.